NIE TYLKO NAPÓJ
WŁAŚCIWOŚCI

Kombuchę można traktować jako zwyczajny napój orzeźwiający, który stanowi zdrową alternatywę dla innych popularnych napojów. Jednak warto zapoznać się też z informacjami na temat prozdrowotnych i leczniczych właściwości kombuchy.

Ten niepozorny produkt posiada wiele substancji antybiotycznych, w tym kwas glukuronowy, witaminy: C, B1, B2, B3, B6 i B12 oraz kwas foliowy, kwas usninowy i prawoskrętny kwas L—mlekowy, które wzmacniają m.in. wątrobę, tkankę łączną i mają właściwości antybakteryjne i dezaktywujące wirusy. Seryjne pomiary krwi żylnej wykazały, że napój kombuchowy zauważalnie przesuwa odczyn pH w stronę kwasów, co usprawnia procesy oczyszczania organizmu m.in. z metali ciężkich.

BEZGLUTENOWY

BEZ
KONSERWANTÓW

WEGAŃSKI

WŁAŚCIWOŚCI

W jednym ze źródeł opisane jest zastosowanie grzybka herbacianego w leczeniu nowotworów. W byłym ZSRR na początku lat 50-tych rozpoczęto zakrojony na ogromną skale projekt badawczy dotyczący zachorowań na raka w poszczególnych rejonach kraju. Dane ujawniły intrygujący fakt, że w rejonie Solikamskim i Bierezniki, mimo iż nawyki życiowe mieszkańców nie odbiegają od normy, a warunki życia są znacznie gorsze, ze względu na przemysł wydobywczy (kopalnie ołowiu, rtęci, azbestu itp.) oraz powszechny alkoholizm współczynnik zachorowań na raka był niższy niż gdzie indziej. Próbując określić jaki wspólny dla obu regionów czynnik wpływa na zaskakująco niską zachorowalność, badacze wpadli na trop kombuchy. Okazało się bowiem, że miejscowa ludność od pokoleń sporządza i spożywa codziennie ten smaczny napój. Niezwykłymi właściwościami zainteresowali się m.in. lekarze Józefa Stalina, który pił kombuchę profilaktycznie. Również chorujący na raka Ronald Reagan skutecznie wspomagał się tym napojem i dożył 93 lat.

P.P.H.U JA SWÓJ
KRZYSZTOF GOLISZEWSKI
UL. JAGIELLOŃSKA 13/LU1
70-437 SZCZECIN

 

NIP: 8511685061
TEL: 536 700 526
DESIGNED BY
UTOTO.PL X SNSVSNS.COM
P.P.H.U JA SWÓJ
KRZYSZTOF GOLISZEWSKI
UL. JAGIELLOŃSKA 13/LU1
70-437 SZCZECIN

 

NIP: 8511685061
TEL: 536 700 526

ALL RIGHTS RESERVED 2019′

Right Menu Icon